MPEC Braniewo

ul. Kościelna 4A

Telefon

55 644 15 15

E-mail

biuro@mpecbraniewo.pl

s

Pogotowie ciepłownicze

55 644 23 53

Strona główna » Aktualności » Informacja dla mieszkańców ul. Zielonej w Braniewie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
16 marca 2022

Informacja dla mieszkańców ul. Zielonej w Braniewie

Mieszkańcu ul. Zielonej

Przyłącz się do miejskiej sieci ciepłowniczej,

nie zwlekaj i zrób ten krok!

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Braniewie przedstawia Państwu poniżej do zapoznania się poszczególne etapy prac związanych  z  przyłączeniem budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Aktualnie realizowany jest projekt budowlany rozbudowy sieci ciepłowniczej na  ul. Zielonej w Braniewie, obejmujący budowę sieci oraz przyłączy do poszczególnych budynków wraz z kosztorysem inwestorskim. Zakończenie tego etapu planowane jest do końca kwietnia 2022 r..

I Etap – wydanie warunków przyłączenia

Wszystkim  zainteresowanym, którzy złożyli wnioski o przyłączenie zostaną wydane warunki przyłączenia oraz projekt umowy przyłączeniowej. Wydanie warunków i projektu umowy jest nieodpłatne.

II Etap – zawarcie umowy o przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej

Zawarcie umowy o przyłączenie jest podstawą do rozpoczęcia prac związanych z przyłączeniem obiektu do sieci ciepłowniczej. W/w umowa określa w szczególności wzajemne zobowiązania stron, zakres robót i terminy ich realizacji oraz wysokość opłaty przyłączeniowej.

III Etap – wykonanie przyłącza do obiektu

Po podpisaniu w/w umowy MPEC wykona przyłącze do obiektu. Odbiorca pokrywa koszty budowy zgodnie z  opłatą wskazaną w podpisanej umowie przyłączeniowej.

IV Etap – wykonanie projektu i budowa węzła ciepłowniczego oraz instalacji wewnętrznej

Na bazie wystawionych warunków technicznych właściciele budynków zlecają wykonanie projektu budowlanego węzła cieplnego osobie posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane. Projekt powinien zostać uzgodniony przez projektanta w naszym Dziale Głównego Energetyka, w siedzibie Spółki przy ul. Kościelnej 4A. Po uzyskaniu akceptacji Odbiorca zleca wykonanie węzła. Po stronie Odbiorcy spoczywa również obowiązek wykonania ewentualnej instalacji wewnętrznej lub adaptację już istniejącej instalacji do nowych warunków dostawy energii cieplnej.

Po zakończeniu prac Odbiorca zgłasza gotowość instalacji do uruchomienia. MPEC nieodpłatnie zamontuje ciepłomierz oraz zawór regulacyjny.

V Etap – zawarcie umowy sprzedaży i dystrybucji ciepła

Kolejnym etapem jest złożenie wniosku o zawarcie umowy i rozpoczęcie dostawy energii cieplnej. Na podstawie złożonych wniosków sporządzana jest umowa sprzedaży i dystrybucji ciepła. Określa ona w szczególności zasady dostawy ciepła, zobowiązania stron i sposób rozliczeń. Po zawarciu przedmiotowej umowy MPEC uruchamia przyłącze i rozpoczyna dostawy ciepła.

Informujemy również o możliwości uzyskania dotacji z Urzędu Miasta Braniewo na dofinansowanie wymiany źródła ogrzewania na proekologiczne w budynku mieszkalnym na terenie Gminy Miasta Braniewa. Środki na ten cel są przyznawane na podstawie uchwalonego regulaminu.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Ochrony Środowiska.

Zapraszamy do kontaktu w siedzibie naszej Spółki.

A może zainteresuje Cię także…

Napisz wiadomość

Jeśli masz jakieś pytania, skorzystaj z poniższego formularza. Odpowiedź uzyskasz niezwłocznie po jej odczytaniu.

10 + 12 =

Skip to content