Strona główna » Aktualności » Informacja dla Odbiorców ciepła
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
12 stycznia 2024

Informacja dla Odbiorców ciepła

Informujemy, że wniosek o zatwierdzenie taryfy dla ciepła został złożony do zatwierdzenia w dniu 30 października 2022 roku. Od tego czasu prowadzone jest cały czas postępowanie administracyjne przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki. Długość tego postępowania związana jest z wyjątkową sytuacją na runku paliw i energii w 2022 i 2023 roku spowodowaną konfliktem zbrojnym w Ukrainie, zmianami inflacji, czy wreszcie problemami w dostawach węgla. Mamy do czynienia w związku z tym z ciągłymi zmianami wskaźników makroekonomicznych.

W toku tego postępowania wielokrotnie aktualizowane były koszty planowanej działalności, z uwagi na zmiany na rynku, w tym uwzględniono zmienione niższe ceny zakupu paliwa węglowego.

Aktualnie Urząd Regulacji Energetyki poinformował pisemnie spółkę, że zakończenie postępowania powinno nastąpić do dnia 14 lutego 2024 roku.
W międzyczasie dokonana zostanie w uzgodnieniu z Urzędem Regulacji Energetyki aktualizacja planowanych kosztów działalności w oparciu o koszty roku sprawozdawczego 2023, co jeszcze bardziej odzwierciedlać będzie nowy poziom kosztów planowanych działalności – adekwatnie do aktualnej sytuacji na rynku.  

Szacowane obniżki cen i stawek opłat powinny wynieść ponad kilkanaście procent, przy czym nie wpłynie to wprost na wysokość rachunków za ciepło. Obniżenie cen ciepła spowoduje bowiem w pierwszej kolejności brak stosowania tarcz ochronnych – wynikających z dopłat do ciepła. O ostatecznej wielkości zmian wysokości cen i stawek opłat powiadomimy Państwa niezwłocznie po zatwierdzeniu taryfy, gdyż aktualnie  podejmujemy wszelkie starania, aby do wprowadzenia nowej taryfy do rozliczeń doszło jak najszybciej.

Zarząd Spółki

A może zainteresuje Cię także…

Napisz wiadomość

Jeśli masz jakieś pytania, skorzystaj z poniższego formularza. Odpowiedź uzyskasz niezwłocznie po jej odczytaniu.

9 + 12 =

Skip to content